Obrovská motivace pro majitele velkých domů a objektů Tepelné čerpadlo do topného výkonu až 400 kW

Ten kdo se nyní rozhoduje pro perspektivní technologii tepelného čerpadla, staví zásobování energií na solidní bázi. A nešetří jen životní prostředí, ale také peníze. Tepelné čerpadlo představuje velmi efektivní technologii přípravy tepelné energie. Myšlenkami o budoucím zásobování energií se dnes zabývají stejně majitelé rodinného i panelového domu, výrobního závodu nebo průmyslové stavby.

Německý výrobce tepelné techniky Stiebel Eltron, firma s více již 80-ti letou tradicí s výrobou tepelné techniky a více než třicetiletou tradicí výroby tepelných čerpadel, na výstavě ISH ve Frankfurtu n/M představila nové tepelné čerpadlo typové řady WPF. Toto tepelné čerpadlo systému země – voda bylo vyvinuto speciálně pro zásobování teplem větších objektů. S ním přichází jasná výhoda úspor nákladů na vytápění moderním tepelným čerpadlem také pro nemovitosti s tepelnou ztrátou do 650 kW.

Tepelné čerpadlo nové konstrukční řady používá v Zemi existující geotermální energii pro cenově výhodné vytápění velkých objektů. Srdcem chladícího okruhu je kompresor Scroll pracující s ekologicky nezávadným chladivem R410a. Maximálně dosažitelná teplota topné vody tak dosahuje až 60 stupňů Celsia. Vnější image tepelného čerpadla nechá tušit, do které výkonové kategorie stroj patří. Vzhledem k celkové hmotnosti stroje je konstrukce řešena tak, aby umožňovala i transport jeřábem. V případech, kdy pro kotelnu jsou k dispozici omezené prostory, je možno dokonce instalovat 2 tepelná čerpadla na sebe.

Samostatné zařízení je dodáváno v pěti výkonových modifikacích WPF 20 až 66 až do topného výkonu 66 kW. Kaskádovým zapojením až šesti těchto modulových jednotek je možno dosáhnout až topného výkonu 400 kW. Pro řízení tepelného čerpadla v samostatném i kaskádovém zapojení slouží regulátor WPM, případně doplněný o přídavný modul MSM.

Na investiční akce s tepelným čerpadlem je možno zažádat o státní dotaci. Aktuální informace o možnostech státní podpory naleznete na webových stránkách České energetické agentury (www.ceacr.cz).

Často kladené dotazy

Odpovědi na otázky domovní
a systémové techniky...

vstoupit