Novinky

obrázek
5.3.2018

Nejpřínosnější projekt s tepelnými čerpadly v soutěži AVTČ

V soutěži AVTČ za Nejpřínosnější realizovaný projekt s tepelnými čerpadly v České republice v letech 2016-2017 vyhodnotila odborná porota jako Nejlepší projekt instalaci STIEBEL ELTRON v multifunkčním zdroji bazénu Klíše v Ústí nad Labem. Výsledky soutěže byly slavnostně vyhlášeny 28. února u příležitosti odborného veletrhu AQUATHERM 2018.

obrázek

Pozvánka školení

Školení pro zájemce o montáž nebo projektování tepelných čerpadel Stiebel Eltron.

obrázek

Navštivte náš YouTube kanál!

Podívejte se na videa zaobírající se tématikou tepelných čerpadel a větracích jednotek.

obrázek

Větrání STIEBEL ELTRON

Navštivte naši novou tématickou mikrostránku!

obrázek

Kotlíkové dotace na tepelná čerpadla STIEBEL ELTRON

Tepelná čerpadla a solární panely STIEBEL ELTRON jsou zaregistrovány na Státním fondu životního prostředí pro tzv. „kotlíkové dotace“.

obrázek

Nové energetické štítky

Na základě směrnice Evropské unie musí nejpozději 26. září 2015 všichni výrobci a prodejci přístrojů na vytápění, ohřev vody a tepelných čerpadel na ohřev vody naplnit směrnici o ekodesignu a energetickém štítkování.

obrázek

Dotace z programu „Nová zelená úsporám“ na tepelná čerpadla, ventilační jednotky nebo solární zařízení

Dne 22. října 2015 byl zahájen příjem žádostí na poskytování finančních prostředků v rámci programu Nová zelená úsporám 2015 pro rodinné domy. Ukončení příjmu žádostí nastane vyčerpáním finančních prostředků nebo nejpozději dne 31. prosince 2021. Stručný přehled možných dotací na přístroje z našeho sortimentu najdete zde.

obrázek

Nová tepelná čerpadla země/voda
pro rodinné domy

Nové přístroje nahradí doposud nabízené kompaktní modely WPF..E/cool bez ohřívače vody a WPC (cool) s vestavěným ohřívačem vody. Novými společnými prvky obou typových řad jsou: zvýšené topné faktory, nový regulátor, vysoká míra integrace, snížení hlučnosti, zlepšení transportních možností a nový design.

obrázek

GRAND PRIX pro tepelné čerpadlo WPC

Tepelnému čerpadlu WPC 04-13 / WPC 04 -13 cool byla udělena cena Grand Prix pro nejlepší exponáty veletrhu FOR ARCH.

obrázek

OSLAVUJTE S NÁMI!

VYUŽIJTE MIMOŘÁDNOU SLEVU NA TEPELNÁ ČERPADLA A NABÍDKU DÁLKOVÉ SPRÁVY ZDARMA!

obrázek

Značka kvality pro tepelná čerpadla STIEBEL ELTRON

Tepelná čerpadla STIEBEL ELTRON získala značku kvality „Q“ udělovanou Českou Asociací pro využití tepelných čerpadel (AVTČ), která je členem Evropské asociace pro tepelná čerpadla EHPA za ČR. Ta zaručuje splnění kritérií kladených na kvalitu tepelných čerpadel, ale také na další služby spojené s jejich instalací a provozem.

obrázek

Certifikát pro pasivní domy LWZ 304 SOL

Kompaktní větrací jednotka LWZ 304 SOL od STIEBEL ELTRON byla certifikovaná jako „Passivhaus geeignete Komponente“ (Komponenty určené pro pasivní domy).

Polyfunkční ventilační a chladící jednotka LWZ 304/404 SOL

Jedinečná kombinace pro topení, teplou vodu, větrání i chlazení

Jednoduchá a chytrá řešení pro nízkoenergetické a pasivní domy

Vysoce účinné izolace domů, kvalitní okna a dveře a stavební metody umožňují dnes postavit rodinné domy s velmi malou tepelnou ztrátou. Máme pro ně tepelná čerpadla a další příslušenství, umožňující současně komfortní bydlení a nízké náklady na vytápění.

Nízká hlučnost tepelných čerpadel

Akustický výkon je základní akustickou charakteristickou veličinou přístroje. Není závislý na určité vzdálenosti ani na charakteristice orientace zdroje nebo na měřeném okolí.

Novinky v partnerské zóně

Nový systém Vám výrazně zjednoduší návrh technické specifikace a pomůže rychle zpracovat cenovou nabídku. Navíc jsou jednotlivé sestavy vždy pečlivě překontrolovány technickým oddělením STIEBEL ELTRON.

obrázek

Zlatá medaile pro LWZ 304/404 SOL

V premiéře na českém trhu představená polyfunkční ventilační a chladící jednotka LWZ 304/404 SOL na bázi tepelného čerpadla vzduch – voda získala na výstavě Aquatherm Praha 2011 ZLATOU MEDAILÍ ZA NEJLEPŠÍ EXPONÁT.

obrázek

Ideální pro vytápění a hygienicky dokonalou přípravu teplé vody

S tepelným čerpadlem WPF 27 HT nabízí firma STIEBEL ELTRON novou variantu již známého provedení pro velké objekty WPF 20-66. K známým výhodám těchto tepelných čerpadel přistupuje u tohoto provedení také vysoká teplota topné vody, umožňující nasazení přístroje v monovaletním provozu i bez bivalentního zdroje. U větších kaskád tepelných čerpadel WPF 27-66, například v panelové výstavbě, je možná též kombinace s tímto vysokoteplotním tepelným čerpadlem, které zajistí monovalentně hygienicky dokonalou přípravu teplé vody bez nutnosti dohřevu bivalentním zdrojem.

obrázek

Obrovská motivace pro majitele velkých domů a objektů Tepelné čerpadlo do topného výkonu až 400 kW

Vysoké ceny energie nutí majitele objektů hledat alternativy k plynovému, olejovému nebo přímotopnému vytápění. Přesně koncem roku Evropě zahrozila nestabilita dodávek ruského plynu. Na západě propukl najednou opět strach, že v obývacím pokoji díky mocenským hrám může zůstat klidně zima. Tento konflikt zdůraznil nutnost u výroby energie zůstat nezávislí na dovážených energetických zdrojích. Tyto myšlenky podporují i zprávy o hrozící změně klimatu a omezených zdrojích ropy a plynu. Jak tedy vytápět v budoucnu?

Často kladené dotazy

Odpovědi na otázky domovní
a systémové techniky...

vstoupit